BIG BOOK FESTIVAL (10-12.06.2016) – WIELKA UCIECZKA W WARSZAWIE

107620_f887fa67aTegoroczny Big Book Festival odbywa się w niezwykle malowniczym zakątku Warszawy, ale także pod inspirującym hasłem przewodnim. Otóż wydarzenie zostało zorganizowane wewnątrz urokliwego Pałacu Szustra, które przyciągnęło swoją magią licznych miłośników literatury. Budowla ta swoją okazałością zachwyciła niejednego krytyka sztuki, ponieważ pochodzi z XVIII w. i została wzniesiona na specjalne życzenie księżnej Izabeli Czartoryskiej. Klimatyczny pałac, to sekwencja dobrego gustu i poczucia stylu, który przyciągał w swoim życiodajnym okresie wielu pisarzy, malarzy i artystów, którzy właśnie tam poszukiwali swoistego natchnienia. Obecnie budynek zajmuje Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, które tchnęło w to miejsce drugie, melodyjne życie. Niewątpliwie weekendowa aura dopisała, dlatego też oprócz rozrywek w środku, znajdziecie także szereg ciekawych propozycji na świeżym powietrzu, które gwarantują również świetną zabawę. Na zewnątrz bowiem będziecie mogli odwiedzić kilka księgarni, które specjalnie na ten czas postanowiły przenieść się na łono natury i dzielić się najświeższymi nowościami ze świata książki. Ponadto czekają na Was leżaki, dobra kawa, tajskie jedzenie, ale również niezapomniane schronienie pod kolorowym, ogromnym, natchnionym namiotem. Jesteście ciekawi jakie czekają Was jeszcze atrakcje? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

 DSC02602DSC02640DSC02594DSC02633
DSC02591DSC02635
DSC02586DSC02588

DSC02596DSC02631

DSC02643

DSC02587

DSC02640

DSC02598

 

DSC02636

DSC02639

DSC02593DSC02638

 

PLAN WYDARZEŃ „BIG BOOK FESTIVAL”

Sobota (11.06.2016)

GODZ. 10.00

1. LITERACKIE SANATORIUM

Sprawdź, który fragment „Czarodziejskiej góry” najszybciej cię wyleczy. Pięć nastrojów i pięć kuracji. Czyta Przemysław Bluszcz, słuchanie tylko w pozycji leżącej
SB-ND, 11-12.06, GODZ. 10.00, Amfiteatr, UWAGA – ZAPISY!

GODZ. 12.00

1. PORĄB I PŁYŃ

O czym skrycie marzą współcześni drwale i dlaczego Norwegowie piszą najlepsze powieści. O chłopięcej kruchości i męskiej sile z Larsem Myttingiem, autorem premierowej „Płyń z tonącymi” rozmawia Paweł Goźliński.
SB, 11.06, GODZ. 12.00, Namiot

2. UWAGA: PREMIERA! ŁASKUN

W domu sędziego policjant odkrywa makabryczną inscenizację i sam staje się podejrzany. Czy w kryminałach wszystko już było i czy zawsze chodzi o to, żeby się bać Katarzynę Puzyńską pyta Małgorzata Halber.
SB, 11.06, GODZ. 12.00, Koncertowa

3. BEZSENNE NOCE

W nowych dziennikach Józef Hen znów zmaga się ze światem. Czy długie życie pozwala pogodnie patrzeć w przyszłość? Jeśli historię piszą zwycięzcy, czy nie lepiej czytać przegranych? Grażyna Lutosławska pyta pisarza o to, co było, jest i będzie.
SB, 11.06, GODZ. 12.00, Amfiteatr

4. ZWYCZAJNE SZALEŃSTWO

Jacek Dehnel i Zośka Papużanka piszą o kanonach piękna, sukcesu i normalności. Ale ich bohaterami są odszczepieńcy. Co wynika z wolności wariatów? I co tracimy żyjąc potulnie pyta Tomasz Stawiszyński.
SB, 11.06, GODZ. 12.00, Salon

5. JUTRO IDZIEMY DO KINA

Wyprawa tropem gwiazd przedwojennego kina. Gdzie nagrywała Pola Negri, Wanda Jakubowska i Jerzy Toeplitz szykowali rewolucję i gdzie rodziła się propaganda kina artystycznego. Na finał – specjalna wystawa w Fotoplastikonie. Prowadzi Jerzy S. Majewski, autor „Spacerownika po filmowej Warszawie”.
SB, 11.06, GODZ. 12.00, UWAGA – ZAPISY! spotkania@big-book.pl

6. SZEKSPIR GREAT ESCAPE

Specjalnie dla festiwalu Room Escape Warszawa ® przygotował zabawę „Wielka ucieczka Szekspira”. Czas akcji: Anglia elżbietańska. Miejsce: gabinet, w którym poeta wszech czasów tworzył i pozostawił cenne wskazówki. Zanim wejdziesz do gry, przypomnij sobie, kogo kochał Romeo, jakie słynne słowa wypowiedział Hamlet i z kim walczył Makbet. Pokój ucieczki (z ang. escape room) to zespołowa gra przygodowa. Aby wydostać się z gabinetu, trzeba rozwikłać łamigłówki, otworzyć skrytki i świetnie się bawić. Czasu jest niewiele, czy uda się rozwiązać wszystkie zadania? Gra dla dużych i małych (45 min.).
SB, 11.06, GODZ. 12.00-20.00, Gabinet Szekspira (jedna gra trwa 45 min., zaczynamy o każdej pełnej godzinie)
UWAGA –  ZAPISY! spotkania@big-book.pl

7. KUCHNIA MOBILNA KUKBUK

Wędrująca stacja kulinarna zbliża ludzi i pozwala dzielić się posiłkiem. Nabij kolbę, przypraw i poczęstuj nieznajomego, a poczujesz, jak pękają lody i rozwiązują się języki. Dowiedz się, jak najprostsze pokarmy dają życie, stanowią nowe źródła energii i ekologiczne budulce.
SB, 11.06, GODZ. 12.00-16.00, Patio

GODZ. 14.00

1. WOJNA NA ZAWSZE

Dwadzieścia lat po wojnie w Bośni reporter, który był świadkiem bestialstwa, wraca, by opisać dalsze losy ofiar. Czy dziennikarz ma prawo walczyć o prawdę? Brytyjskiego korespondenta Eda Vulliamy’ego pyta Michał Kukawski.
SB, 11.06, GODZ. 14.00, Namiot

2. ŻYCIE NIEWARTE ŻYCIA

O wojennej eliminacji chorych, pochodzeniu zła, umysłach oprawców i życiu po zbrodni szwedzki autor powieści „Wybrańcy” Steve Sem-Sandberg mówi Jerzemu Sosnowskiemu.
SB, 11.06, GODZ. 14.00, Amfiteatr
BUNT CZYTELNIKÓW

Coraz więcej kampanii czytelniczych, coraz agresywniejsza promocja. Książki jako produkt, literatura jako towar. Dlaczego czytamy coraz mniej? Rozmawiają: Renata Kuryłowicz, Konstanty Kot Przybora, Roman Bielecki OP i Anna Król.
SB, 11.06, GODZ. 14.00, Salon

3. WIECZNE DZIECI

Od czego zaczęło się pisanie, skąd w pisarzu wrażliwość i jak literatura pozwala pozostać dzieckiem. O źródłach twórczości i wyrobraźni z autorami rozmawia Kasia Stoparczyk. Pytania zadają także dzieci. Odpowiadają m.in. Zośka Papużanka i Magdalena Parys.
SB, 11.06, GODZ 14.00, Koncertowa

4. SZYMANOWSKI. ANATOMIA UTWORU

„Król Roger” Karola Szymanowskiego. Opera czy misterium? Arcydzieło czy utwór pęknięty? A może dzieło życia, po którym kompozytor już „nic takiego nie potrafił napisać”. Anatomii jednego utworu dokonuje Tomasz Cyz.
SB, 11.06, GODZ. 14.00, Videoteatr

5. W POGONI ZA STRYJEŃSKĄ

Spacer z fragmentami dzienników Zofii Stryjeńskiej. Którą z kamienic na Rynku Starego Miasta wciąż zdobi jej polichromia. Gdzie bywała, piła kawę i robiła skandale. Co pokazała w Zachęcie. Warszawskie ślady „księżniczki sztuki polskiej” odsłania Marlena Salwowska (Ciekawi Warszawy).
SB, 11.06, GODZ. 14.00, UWAGA – ZAPISY! spotkania@big-book.pl

GODZ. 16.00

1. KRANIEC ŚWIATA

O Nową Fundlandię – krainę ludzi krnąbrnych i zawziętych, zawieszoną między magią a rzeczywistością i o sprawy, które zdarzają się tylko na krańcu świata, Michał Nogaś pyta pisarza i poetę Michaela Crummey’a.
SB, 11.06, GODZ. 16.00, Namiot

2. COMEBACK OBOJGA NARODÓW

Można zawrócić czas i sprawić, że XVII-wieczną trylogię o Rzeczypospolitej czyta Polska i Litwa. Co sprawia, że znów kochamy powieści historyczne Magdzie Mołek opowie autorka Kristina Sabaliauskaitė.
SB, 11.06, GODZ. 16.00, Amfiteatr

3. KSIĄŻKA, KTÓRA ZMIENIŁA ŚWIAT

MEIN KAMPF. PROPAGANDA

Stworzona przez Adolfa Hitlera podstawa ideologii nazistowskiej to jedna z najgorzej napisanych książek w historii. Jak stała się bestsellerem i przyniosła autorowi fortunę wyjaśnia Bogusław Wołoszański.
SB, 11.06, godz. 16.00, Salon

 4. UWAGA: PREMIERA! DOMINO

Wybucha wojna i trójmiejski przestępca postanawia zachować się porządnie – wyrusza na front. Wielka historia wszystko komplikuje. O uwikłane pokolenie, jego dramaty i wolę przetrwania Anna-Dziewit Meller pyta Michała Piedziewicza.
SB, 11.06, GODZ. 16.00, Koncertowa

5. MYCIELSKI. NA POCZĄTEK

Iwaszkiewicz uważał go za najinteligentniejszego człowieka, jakiego poznał. Miłosz u nikogo nie spotkał tak wielkiego dystansu do siebie i  świata. O wolności wewnętrznej jednego z mistrzów muzyki i literatury XX w. opowiada Radosław Romaniuk.
SB, 11.06, GODZ. 16.00, Videoteatr

6. KUCHENNE OPOWIEŚCI. ZIARNKO GRANATU

Dlaczego ziarnko granatu może decydować o życiu i co zupa z soczewicy ma wspólnego z  dworem sułtańskim? Zmysłowy świat Wschodu i Południa, symbolika tradycyjnych pokarmów w opowieściach Grupy Studia O. Opowiadają: Agnieszka Aysen Kaim i Małgorzata Litwinowicz. Na lutni oud gra Mateusz Szemraj.
SB, 11.06, GODZ. 16.00, Patio

7. POWROTY DĄBROWSKIEJ

W lutym 1945 r. Maria Dąbrowska wraca do stolicy. W opowiadaniu „Pielgrzymka do Warszawy” opisuje panoramę zrujnowanego miasta. Idziemy tropem jej przeżyć i rycin Tadeusza Kulisiewicza, które pomogą zrozumieć, jak wojna odmieniła stolicę. Prowadzi Małgorzata Chomicz-Mielczarek (Ciekawi Warszawy).
SB, 11.06, GODZ. 16.00, UWAGA – ZAPISY! spotkania@big-book.pl

GODZ. 18.00

1. MIASTO ZE ZŁOTA

W Delhi pojawiły się demony chciwości. O tym, czy możliwe są sprawiedliwe miasta i czy czeka nas bunt ubogich pisarz Rana Dasgupta opowiada Łukaszowi Wojtusikowi.
SB, 11.06, GODZ. 18.00, Namiot

2. HARDA

Co nas kręci w Piastach, dlaczego przegapiamy najciekawsze wątki polskiej przeszłości i kim była Świętosława – harda Polka, która władała Szwecją, Danią, Norwegią i Anglią. Z Elżbietą Cherezińską, gwiazdą powieści historycznych, rozmawia Mateusz Trojan.
SB, 11.06. GODZ. 18.00, Amfiteatr

3. PIEKŁO HIPSTERSTWA

Zaglądamy w duszę hipstera. Kim jest ten estetyczny opozycjonista bez etatu, rowerzysta i psiarz popijający prosecco, a od niedawna chodzący na demonstracje? Czy to moda stała się postawą, czy odwrotnie? Karolina Korwin-Piotrowska ciągnie Kubę Wojtaszczyka za język.
SB, 11.06, GODZ. 18.00, Salon

4. KSIĄŻKA, KTÓRA ZMIENIŁA ŚWIAT.
KAPITAŁ. KRYTYKA

Najgłośniejszą książkę ekonomiczną opublikował w 1876 r. Marks, a uzupełnił Engels. Doprowadziła do rewolucji. Jak ta krytyka kapitalizmu ma się do ery globalizacji i czym się różni proletariusz od prekariusza wyjaśnia Rafał Woś.
SB, 11.06, godz. 18.00, Koncertowa

GODZ. 20.00

1. SAMO ZŁO

Autentyczne cierpienie, udokumentowane zbrodnie, o których lubimy czytać po latach, ale gdy się dzieją – odwracamy oczy. Jak zmienia się poskie zło i co mówi o nas? Tomasz Sekielski rozmawia z Łukaszem Orbitowskim, Justyną Kopińską i Przemysławem Semczukiem.
SB, 11.06, GODZ. 20.00, Namiot
TE RZECZY. O SEKSIE WPROST.

Jak wypada polska seksualność na papierze? Grażyna Plebanek, Agnieszka Wolny-Hamkało i Marta Masada w rozmowie o tym, jak nazywać zmysłowość, żeby nie wyszło tanio i banalnie. I kto robi to lepiej – one czy oni? O erotyce w pisaniu rozmawia Anna Luboń.
SB, 11.06, GODZ. 20.00, Amfiteatr

Niedziela (12.06.2016)

GODZ. 10.00

1. LITERACKIE SANATORIUM

Sprawdź, który fragment „Czarodziejskiej góry” najszybciej cię wyleczy. Pięć nastrojów i pięć kuracji. Czyta Przemysław Bluszcz, słuchanie tylko w pozycji leżącej
SB-ND, 11-12.06, GODZ. 10.00, Amfiteatr, UWAGA – ZAPISY!

 2. ŚNIADANIE NA TRAWIE

Co jadają z rana bohaterowie wielkich powieści i kto nie pisze na pusty żołądek. Anegdoty i śniadania według receptur z książki „Dzień dobry” serwuje Małgosia Minta. Pyta i pomaga Daria Pawlewska.
ND, 12.06, GODZ. 10.00, Patio

GODZ. 12.00

1. W SAMO POŁUDNIE. REKORD ŚWIATA W CZYTANIU

Czytamy razem pod gołym niebem. Przyjdź z książką lub wypożycz na miejscu, przyprowadź przyjaciół, dzieci albo psa. Zarejestruj się, pobierz numerek i czytaj zdrowo przez pół godziny.
ND, 12.06, GODZ. 12.00, REJESTRACJA OD 11.30, Psia Polana (Park Morskie Oko)

2. NOC DYKTATORA

O nieistniejącym testamencie Kaddafiego i otchłani po terrorze. O tym, jak się kocha, żyje i tęskni w cieniu fanatyzmu mówi Piotrowi Kieżunowi pisarz algierski i krytyk religijnej nienawiści – Yasmina Khadra.
ND, 12.06, GODZ. 12.00, Namiot

3. UWAGA: PREMIERA!

POSKROMIENIE ZŁOŚNICY. DZIEWCZYNA JAK OCET

Anne Tylernapisała nową wersję „Poskormienia złośnicy“. Czy współczesna feministka Kate – poświęci się dla mężczyzny, w dodatku – imigranta? O adaptacjach Szekspira opowiada Roman Pawłowski, fragmenty interpretuje Agnieszka Żulewska.
ND, 12.06, GODZ. 12.00, Amfiteatr

4. KUCHNIA MOBILNA KUKBUK

Wędrująca stacja kulinarna zbliża ludzi i pozwala dzielić się posiłkiem. Nabij kolbę, przypraw i poczęstuj nieznajomego, a poczujesz, jak pękają lody i rozwiązują się języki. Dowiedz się, jak najprostsze pokarmy dają życie, stanowią nowe źródła energii i ekologiczne budulce.
ND, 12.06, GODZ. 12.00-16.00, Patio

5. SZEKSPIR GREAT ESCAPE

Specjalnie dla festiwalu Room Escape Warszawa ® przygotował zabawę „Wielka ucieczka Szekspira”. Czas akcji: Anglia elżbietańska. Miejsce: gabinet, w którym poeta wszech czasów tworzył i pozostawił cenne wskazówki. Zanim wejdziesz do gry, przypomnij sobie, kogo kochał Romeo, jakie słynne słowa wypowiedział Hamlet i z kim walczył Makbet. Pokój ucieczki (z ang. escape room) to zespołowa gra przygodowa. Aby wydostać się z gabinetu, trzeba rozwikłać łamigłówki, otworzyć skrytki i świetnie się bawić. Czasu jest niewiele, czy uda się rozwiązać wszystkie zadania? Gra dla dużych i małych (45 min.).
SB-ND, 11-12.06, GODZ. 12.00-20.00, Gabinet Szekspira (jedna gra trwa 45 min., zaczynamy o każdej pełnej godzinie)
UWAGA –  ZAPISY! spotkania@big-book.pl

GODZ. 14.00

1. WIELKI GŁÓD

Jak to możliwe, że gdy jedni wyrzucają tony jedzenia, inni co dzień walczą o przetrwanie. Dlaczego setki milionów ludzi wciąż głodują i czy da się z tym coś zrobić. Z argentyńskim reporterem Martínem Caparrósemrozmawia Dariusz Rosiak.
ND, 12.06, GODZ. 14.00, Namiot

2. POKÓJ W HOTELU MARIGOLD

Dokąd podróżujemy czytając i dlaczego wierzymy, że tam bylibyśmy szczęśliwsi? Jak dobrze opowiedziane historie pomagają iść przez życie mówi Marcie Strzeleckiej brytyjska pisarka Deborah Moggach.
ND, 12.06, GODZ. 14.00, Amfiteatr

3. WARSZAWA-BERLIN. DYKATURA SZCZĘŚCIA

Jak politycy i wizjonerzy wprowadzali w miastach nowy ład, a z nim nowego człowieka. O sensie projektowania szczęśliwych miast z architektami Grzegorzem Piątkiem i Kerstin Gust rozmawia Artur Celiński.
ND, 12.06, GODZ. 14.00, Salon

4. KORAN OBJAWIENIE

Księga Islamu objawiona prorokowi Muhammadowi miała zreformować ludzkość. Jest sumą zasad wiary i norm obrzędowych. Dlaczego stała się najbardziej spornym tekstem naszych czasów i jak czytać ją ze zrozumieniem opowiada Patrycja Sasnal.
ND, 12.06, GODZ. 14.00, Koncertowa

 5. KILAR. DWIE TWARZE

Mówił: „Jestem jak dr. Jekyll i Mr. Hyde”. Polskę kochał, w Hollywood robił karierę. Raz silny i szalony, innym razem skupiony i wycofany. Skomplikowany geniusz, koneser perfum, krawatów i podróży po świecie. W muzyce wierny tylko sobie. O Wojciechu Kilarze mówi Maria Wilczek-Krupa.
ND, 12.06, GODZ. 14.00, Videoteatr

6. W PARKU BŁĘKITNEJ MARKIZY

Park Morskie Oko założyła – jako ogród romantyczny – Błękitna Markiza. Ostatni właściciele – Szustrowie pozostawili tu pałac i grobowiec. Jak park przetrwał wojnę, kto pisał o nim wiersze, zjeżdżał tu na sankach i jakie ryby łowi się dziś w stawie opowiada Kamila Gelert (Ciekawi Warszawy).
ND, 12.06, GODZ. 14.00, UWAGA – ZAPISY! spotkania@big-book.pl

GODZ. 16.00

1. ŚMIAĆ SIĘ CZY BIĆ

Współczesna Rosja jako połączenie kryminału, thrillera i antyutopii. Dmitrij Bykow elektryzuje satyrycznymi komentarzami. O tym, jaką przyszłość wróży Rosjanom, opowiada Łukaszowi Jasinie.
ND, 12.08, GODZ. 16.00, Namiot

2. TURNIEJ NIEWIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU

Zabawa dla fanów i niezorientowanych. Co o wiemy o najpopuarniejszym polskim pisarzu, a co nam się tylko wydaje? Dowcipne pytania, łamigłówki, nagrody i emocje rodem z „Wielkiej Gry“. Pytają eksperci – Ryszard Koziołek i Jolanta Sztachelska. A Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek szukają prawidłowych odpowiedzi wraz z publicznością. Prowadzi z klasą – Agnieszka Obszańska.
ND, 12.06, GODZ. 16.00, Amfiteatr

3. UWAGA: PREMIERA! BIAŁA RIKA

Były sobie dwie niemieckie bliźniaczki, które pokochały tego samego Polaka… Jak wybory przodków żyją w kolejnych pokoleniach opowiada Sylwii Chutnik autorka Magdalena Parys.
ND, 12.06, GODZ. 16.00, Salon

4. UWAGA: PREMIERA! WSZYSTKIE ŚMIERCI DZIADKA JURKA

Jak spryt i humor pozwolił dziadkowi przetrwać czas wojny i zniewolenia, o chodzeniu po śladach dzieciństwa opowie Wojciechowi Kuczokowi debiutujący w Polsce Matthias Nawrat.
ND, 12.06, GODZ. 16.00, Koncertowa

5. PANUFNIK. SIŁA ODMOWY

Dokąd Andrzej Panufnik uciekał od znanych patentów na symfonikę, jak nadał muzyce własny rytm i temperaturę, i jak znalazł uznanie daleko od domu. O życiu i muzyce oddającej harmonię wszechświata mówi Adam Suprynowicz.
ND, 12.06, GODZ. 16.00, Videoteatr

6. KUCHENNE OPOWIEŚCI. DOSTATEK PÓŁNOCY

Legenda o krainie obfitości powstała nad chłodnymi wodami Północy. Im mniej jedzenia, tym więcej w nim dostatku. Grupa Studnia O. snuje opowieści o krainach, gdzie ziarnami wzywa się na duchowe uczty, a maślana czarownica przemienia żyzne łąki. Opowiadają: Beata Frankowska i Małgorzata Litwinowicz. Na skrzypcach gra Olena Yeremenko.
ND, 12.06, GODZ. 16.00, Patio

7. NA TROPIE TOLKA BANANA

Gdzie się zamelinowała banda Klondike, którędy najbliższej do gabinetu dentystycznego i gdzie przy Dąbrówki elegancko pomieszkiwał Julek. 60 lat po premierze spacerujemy z książką „Stawiam na Tolka Banana”. Prowadzi Małgorzata Karolina Piekarska (Ciekawi Warszawy).
ND, 12.06, GODZ. 16.00, UWAGA – ZAPISY! spotkania@big-book.pl

GODZ. 18.00


1. CAR KRYMINAŁÓW

To koniec serii o rosyjskim Sherlocku. Co teraz czytać będą Rosjanie zakochani w zbrodniach z epoki carów i jak mit złotych czasów chwyta za gardło dzisiejszą Rosję z Borisem Akuninem rozmawia Renata Kim.
ND, 12.06., GODZ. 18.00, Namiot

2. UWAGA: PREMIERA! OBY CIĘ MATKA URODZIŁA

Wydłuża się ludzkie życie, a z nim – starość. Dlaczego tak trudno być dorosłym dzieckiem słabnącego rodzica i czy starość matek odbiera młodość córkom Vedrana Rudan mówi Paulinie Wilk.
ND, 12.06., GODZ. 18.00, Amfiteatr

3. BETONOWA UTOPIA

W blokowiskach PRL i NRD miało zamieszkać szczęście. Dokąd odeszli lokatorzy utopii? W jaki sposób artyści odczarowują wielkie osiedla z badaczami i aktywistami Hajo Toppiusem, Luise Scholl oraz Beatą Chomątowską rozmawia dziewczyna z bloku – Sylwia Kawalerowicz.
ND, 12.06, GODZ. 18.00, Salon

4. KTO UKRADŁ NIEMCOM LITERATURĘ?

Kto pisze najważniejsze książki w Niemczech? Dlaczego zachwyt wzbudzają autorzy o różnych korzeniach etnicznych, którym język niemiecki do niedawna był obcy. I czy literatura w ogóle może być narodowa? Mówią pisarze-przybysze: Katia Petrowska i Matthias Nawrat oraz tłumaczka Alicja Rosenau. Pyta Marcin Wilk.
ND, 12.06, GODZ. 18.00, Koncertowa

5. SZEMRANA WARSZAWA

Inspirowana książkami Stanisław Milewskiego wyprawa do przedwojennego półświatka, złodziejskich specjalności, rozrywek terrorystów i afer kryminalnych. Opowieść snuta żargonem typowym dla panów i pań „wątpliwej koniunktury“. Prowadzi Michał Kwiatkowski (Warszawa Ukryta).
ND, 12.06, GODZ. 18.00, UWAGA – ZAPISY! spotkania@big-book.pl

GODZ. 20.00

ZUZANNA. Słuchowisko o Ginczance

Wydarzenie zamknięcia

Pewien dziennikarz po latach odkrywa twórczość Zuzanny Ginczanki – wybitnej poetki żydowskiego pochodzenia, która zmarła w 1944 r. Wiersze pochłaniają go. Szuka aktorki, która mogłaby niemal stać się Ginczanką. Usłyszymy m.in.: Maję Komorowską, Marię Maj, Mirosława Konarowskiego, Przemysława Stippę i Marię Dębską. Każdy widz usłyszy jeden specjalnie wybrany wiersz. Scenariusz: Jarosław Mikołajewski, reżyseria: Tomasz Cyz.
ND, 12.06, GODZ. 20.00, Amfiteatr

 

 Plan wydarzenia oraz inne atrakcje znajdują się na:

logo2016

Komentarze

komentarze

3 Replies to “BIG BOOK FESTIVAL (10-12.06.2016) – WIELKA UCIECZKA W WARSZAWIE”

  1. Pingback: 호두코믹스
  2. Pingback: heng99999
  3. Pingback: briansclub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook IconTwitter IconŚledź nas n Instagramie!Śledź nas n Instagramie!

Korzystając z tej witryny akceptujesz politykę prywatności więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close